Zdraví štěňat: Která patří mezi ta nejzdravější?

Některá plemena pejsků mají zvýšenou genetickou predispozici ke zdravotním potížím, zatímco jiná jsou známá svým pevným zdravím. Tento článek je tedy připraven na míru pro ty, kteří hledají zdravé a vitální štěně - existuje totiž několik plemen psů, jež mají tendenci mít zdravá štěňata.

Jaká psí plemena patří mezi ta nejdravější?

Mezi nejzdravější štěňata patří ovčáci - ať už australský ovčák nebo německý ovčák. Obě tato plemena jsou známá jako ta s minimálními genetickými problémy. Jejich zdraví prospívá i to, že to jsou aktivní a silní psi. Velkým a silným plamenem s dobrým zdravím je i Bernský salašnický pes. Pochopitelně základem pro psí zdraví ale vždy zůstane dobrá péče.

Labradoři jsou příjemná, inteligentní a energická plemena, a mimo to mají i nižší predispozice k dědičným onemocněním. Zkrátka jedná se o pejsky, kteří vám budou dělat radost i svým zdravím. Stejně tak i pudlové jsou inteligentní plemeno, jež málokdy provázejí zdravotní obtíže. 

Která psí plemena patří mezi ta méně zdravá?

Naopak plemena, která jsou náchylnější ke zdravotním problémům, neboť mají v tomto ohledu slabší genetické dispozice, patří mopsi a buldoci. Ty kvůli své morfologii jsou velmi náchylní k respiračním problémům. Čivavy jsou známé především svou kapesní velikostí, ale krom toho jsou bohužel citlivé k zubním onemocněním, luxaci patelly (vyskakování čéšky) a dalším problémům s kosterním systémem. 

Šarpej má charakteristickou vrásčitou kůži, jež je ale náchylná k zánětům a infekcím. Má též genetickou predispozici k očním problémům.

Co dělat pro to, aby byla štěňata zdravější?

Pro zajištění zdravého růstu a vývoje štěněte je důležité věnovat pozornost jeho výživě - výživa pro štěně by měla být bohatá na bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny a minerály. Doporučuje se volit kvalitní krmivo speciálně určené pro štěňata, které splňuje jejich nutriční potřeby. Klíčová je i pravidelnost a správné dávkování jídla i čisté a pitné vody. 

Štěně též potřebuje dostatek pohybu a fyzické aktivity pro zdravý růst a vývoj kostí, svalů a svou celkovou kondici. Dopřejte mu tedy dostatek venčení, hraní si a cvičení přizpůsobeného jeho věku. Neméně důležité jsou i pravidelné návštěvy veterináře a očkování.

Zdraví štěňat

Obsah CenaStavMěsto Datum

Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 - ŠtěňataNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena