Proč si pořídit psího kamaráda?

Pes je nejlepší přítel člověka, tohle pořekadlo není pouze pořekadlem, ale pravdou. Pes je věrný kamarád, který Vás nejen ochrání, ale také Vás rozveselí a může Vás dostat také do lepší fyzické kondice. Pořízení psa je nutné pořádně promyslet, psa si pořizujeme na celý život a nejde po roce "vrátit zpět". V dnešním článku se zaměříme na benefity, který nám psí kamarád může přinést.

 

Pes aneb nejen parťák pro život

Věrný přítel

Pes je jeden z nejlepších parťáků, které můžete mít. Pes Vás vždy vyslechne, nikdy Vás nepomluví a ať jste provedli cokoli, vždy zůstane Vašim věrným přítelem. Pokud se cítíte sami, pořízení psího kamaráda Vám rozhodně pomůže.

Sportovní coach

Pes vyžaduje také dlouhé procházky (některé rasy dokonce dlouhé běhy), proto může být pes také Vašim sportovním coachem a důvodem, proč každý den naplníte svůj cíl 10 000 kroků. Chůze (případně běh) Vám nejen pomůže s lepší fyzickou kondicí, ale také Vám může přinést úbytek na váze.

Zdroj dobré nálady

Máte starosti v práci, rodinné problémy a špatnou náladu, ale po otevření vchodových dveří Vás uvítá Váš čtyřnohý mazlíček poskakující z místa na místo a Vaše špatná nálada je v tu ránu pryč.

Podporovatel imunity

Pes Vám také může zlepšit imunitu. Dle výzkumů bylo zjištěno, že děti vychovávané od mala se psy, trpí méně často alergiemi a mají zvýšenou imunitu. Pes během svých pobytů v přírodě na svou srst nachytá spoustu bakterií, virů apod., které následně přenáší na nás (hlazením po srsti) a tím si vytváříme lepší imunitu.

Ochránce

Asi nikoho nepřekvapí poslední psí benefit, konkrétně psí ochránce. Pes Vás dokáže ochránit před zloději, ale také jinými agresivními osobami, které na ulici potkáte či před jinými psy.

 

Při výběru rasy psa pečlivě studujte povahu, rysy a požadavky dané rasy. Pokud jste velcí sportovci, běhaví psi pro Vás budou správnou volbou a naopak.

Obsah CenaStavMěsto Datum

Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 - ŠtěňataNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena