Anglický špringršpaněl

Anglický špringršpaněl je všestranně použitelný pes, který je povahově přátelský, inteligentní, klidný a také dobře ovladatelný.

Popis

Toto plemeno má harmonickou stavbu těla a celkově působí silně, kompaktně, aktivně a vesele. Zbarvení srsti je játrové a bílé, černé a bílé nebo některé z variant se znaky pálení. Výška v kohoutku by měla být 51 cm.

Vznik a vývoj plemene

Anglický špringršpaně je zařazován mezi nejstarší a britské lovecké psy. Nejprve byli v 17. a 18. století Landšpanělé rozdělováni na odlišné varianty podle hmotnosti, výšky a způsobu lovu. Později na začátku 19. století došlo ke konečnému rozdělení na samostatná plemena. To vedlo ke vzniku španiela, špringršpaněla a kokršpaněla.

Za předchůdce nynějšího plemene je považován norfolk spaniel, který byl výborný a odvážný lovec, vodař i aportér s kohoutkovou výškou v rozmezí 48 až 50 cm. Plemeno bylo uznáno jako samostatné v roce 1902 a ve stejném roce byl vydán i první standard plemene. Na našem území bylo plemeno nejpravděpodobněji dovezeno z Anglie přibližně v roce 1875.

Povaha

Anglický špringršpaněl je veselý a hravý pes, který je velice vázaný na svoji rodinu, může se na ní stát až závislým. Rád a rychle se učí a cvičit ho můžou i začátečníci. Je vhodný k dětem, která má rád

Zvlášní nároky

Vyžaduje hodně pohybu a zaměstnání. Srst je nutno pravidelně pročesávat. Nadprůměrnou pozornost je zapotřebí věnovat uším.

Užití

Původně určený k vyhledávání zvěře a jejímu nahánění do sítí. Dnes univerzální lovecký pes, který vystavuje, aportuje i větší zvířata až do velikosti lišky, ochotně pracuje na zemi i ve vodě.

Plemena psů, Anglický špringršpaněl

Obsah CenaStavMěsto Datum

Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 - ŠtěňataNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena