Devět tipů pro výcvik štěněte

  1. Než začnete cvičit štěně, ujistěte se, že jste sami správně pochopili všechna cvičení a příkazy, které budete učit. Pokud o některém cvičení pochybujete, nepokoušejte se o něj!
  2. Pro štěně je motivací pochvala příjemným tónem hlasu, vaše společnost, potrava a hra. Toto mějte po celou dobu výcviku na paměti.
  3. Štěňata naší řeči nerozumí, i když mnoho majitelů je přesvědčeno, že ano. Buďte si jisti, že pokud se vám zdá, že štěně dělá chyby, je chyba na straně trenéra, jelikož příkazy nejsou dostatečně jasné. Pokud udílíte štěněti příkaz, dbejte na to, aby váš hlas byl jasný a jeho tón pevný.
  4. Během tréninku může zájem štěněte polevovat. Dojde-li k tomu, nechte jej provádět cviky, které jej baví a které umí, pochvalte jej a pak trénink dokončete. Pohrajte si a cvik zkuste znovu a později.
  5. Nikdy nenechávejte štěně na dlouhém vodítku, pokud běhá na volno. Mohlo by uvíznout a poranit se.
  6. Mějte na paměti, že různá plemena postupují v tréninku různě rychle. Není důležité, učí-li se vaše štěně rychle nebo pomalu, důležité je, jde-li kupředu.
  7. Výcvikové lekce mají být krátké. Začněte nejprve s deseti minutami a pak postupně – podle toho, jak je pes schopen udržet pozornost – lekce prodlužujte. Větší počet krátkých lekcí je účinnější než jedna dlouhá.
  8. Cvičte, pokud je vaše štěně pozorné. Štěně, které je unavené nebo právě nakrmené, nepracuje dobře!
  9. Vyvarujte se přehnaného opakování příkazů. Štěně není hluché nebo hloupé. Desetkrát opakovat ,,lehni“ nepomůže. Ticho mezi jednotlivými příkazy pomáhá štěněti zvuky odlišit a porozumět tomu, co po něm chcete.

Výcvik štěněte, Štěně

Obsah CenaStavMěsto Datum

American bully s PP (Bulteriéři / Bulteriér )

American bully s PP

K rezervaci nabízím štěňátka american bully, v barvě čokoládová s bílou, typ pocket (Výška v dosp[...]

20 000 Kč
Prodám
Liběšice
26.01.2021
1617 zobrazení

Kontakt - Ing. Tomáš Ondrouch | Myslejovice č. 141, 798 05 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
© 2021 - ŠtěňataNaProdej.cz | Všechna práva vyhrazena